Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

1
2
3

Pocenie się pach jest reakcją naturalną, dotyczy każdego z nas. Nasz organizm wydziela pot aby chłodzić skórę przy wysokich temperaturach atmosferycznych, czy w trakcie ćwiczeń fizycznych. Wydzielamy pot gdy jesteśmy pod wpływem silnych emocji, gdy się boimy, jesteśmy zdenerwowani. Jednak u niektórych osób pocenie się jest znacznie bardziej intensywne niż u reszty populacji. Nadmiernie pocenie się powoduje zażenowanie, wpływa na nasze życie społeczne, relacje męsko-damskie.

Pierwotna nadpotliwość jest jednostką chorobową samoistną, nie jest ona wywołana przez choroby organiczne. Pierwotne nadpotliwość powoduje nadmierne pocenie się owłosionej skóry głowy, okolicy pach, stóp i dłoni. Lekarze uważają, że choroba ta jest spowodowana zaburzeniem funkcjonowania układu nerwowego, jest ona dziedziczona genetycznie.

U pacjentów cierpiących na tą przypadłość wywiad jest typowy: ręce się pocą, pot kapie z dłoni przy silnym stresie, emocjach, są ciągle mokre i wilgotne.

 


LECZENIE NADPOTLIWOŚCI DŁONI:

Istnieją różne metody leczenia nadpotliwości, zaliczamy do nich:

 • stosowanie się do ogólnych zaleceń higienicznych, częste mycie się
 • stosowanie naparów z ziół, leków uspokajających, witamin grupy B
 • stosowanie jontoforeza - zabiegu z użyciem prądu o małym natężeniu
 • leczenie chirurgiczne, usunięcie gruczołów potowych pod pachami
 • leczenie chirurgiczne, usunięcie zwoju nerwowego (rzadko stosowane)
 • śródskórne podanie BOTOX-u w okolicę pach, metodą wielu nakłuć

  PROCEDURA ZABIEGOWA:

 • Przed zabiegiem wykonywana jest próba Minora, w celu uwidocznienia obszarów nadmiernego pocenia się.
 • Następnie lekarz znieczula dłonie kremem EMLA przez około 30 min, czasami stosuje znieczulenie nasiękowe.
 • BOTOX wstrzykiwany jest śródskórnie, techniką wielu nakłuć. Zabieg jest nieco bolesny dla pacjenta.
 • Po terapii może się pojawić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, który zwykle ustępuje po 24-36 godzinach.
 • W trakcie zabiegu lekarz podaje 100 jednostek BOTOX-u. U mężczyzn można zastosować dawkę 150 jednostek.
 • Botox zmniejsza nadmierną potliwość dłoni na około 6 miesięcy, nie usuwa jednak jej przyczyny.
 • Po podaniu BOTOX-u, w okolicę dłoni nie zawsze dochodzi do całkowitego zablokowania pocenia się.
 • Zmniejsza się ilość wytwarzanego potu, niemniej jednak pacjent nadal może się pocić.

 nadpotliwość dłoniPOSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

 • Po zabiegu nie zaleca się prowadzenie auta ze względu na możliwe zaburzenia funkcji dłoni.
 • Po podaniu preparatu proszę nie korzystać z sauny, kąpieli parowych, basenu, siłowni przez 2 tygodnie.
 • Proszę nie spożywać alkoholu przez 4-5 dni po zabiegu (alkohol osłabia działanie toksyny botulinowej).
 • Pacjent powinien pojawić się na rutynowej kontroli i badaniu lekarskim w ciągu 2 tygodnie od zabiegu. 
 • Naturalnym następstwem ostrzykiwania okolicy jest przejściowe zaburzenie czucia i siły mięśniowej.
 • Toksyna botulinowa może porazić drobne mięśnie dłoni upośledzając wykonywanie precyzyjnych czynności .
 • Objawy te są przejściowe, ustępują po około 3-4 tygodniach.

nadpotliwosc dloni

Polecane zabiegi

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com