Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pojawia się juz  po 25 roku życia. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie, olbrzymie znaczenia mają tutaj jednak czynniki hormonalne. Męskie hormony płciowe, testosteron, oraz dihydrotestoseron (DHT) występują u mężczyzn, jak i u kobiet. Za ich produkcję u kobiet odpowiadają nadnercza, u mężczyzn jądra oraz nadnercza.

Problem łysienia androgenowego pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Częściej jednak pojawia się u panów. Mężczyźni zmagający się z tym problemem, wykazują najczęściej genetyczną nadwrażliwość mieszków włosowych na dihydrotestosteron, co prowadzi do skrócenia żywotności włosów. W wyniku działania hormonów płciowych męskich w okolicy czołowej i potylicznej dochodzi do osłabienia i miniaturyzacji mieszków włosowych.  Produkują one coraz słabsze i cieńsze włosy, aż w końcu mieszek włosowy wypada, zanika. 

Bardzo ważne jest zatem, niedopuszczenie do miniaturyzacji mieszka włosowego, należy go stymulować, odżywiać, poprawiać jego jakość, tak aby cały czas produkował nowe włosy. Gdy cebulka włosowa zaniknie jedynym skutecznym leczeniem jest przeszczep włosów. 

Łysienie androgenowe męskie łatwo rozpoznać. U panów linia włosów na czole i skroniach cofa się, pojawiają się ubytki włosów na czubku głowy. U kobiet wygląda to nieco inaczej, utrata włosów zaczyna się od przerzedzenia linii przedziałku. Łysienie ma charakter rozlany, włosy wypadają z całej głowy. Przed rozpoczęciem  jakiejkolwiek kuracji lekarz zaleca zwykle wykonanie kompletu badań, aby potwierdzić przyczynę łysienia. Następnie ogląda skórę głowy dermoskopem, aby ocenić jakość włosa, wygląd skóry głowy. Po tych badaniach rozpoczynamy skuteczne leczenie.

 

W terapii wykorzystywane są naprzemiennie preparatu witaminowe, zawierające niezbędne mikrolelementy i składniki. Podawane są one w formie mezoterapii igłowej skóry głowy, nakłuwając skórę głowy raz koło razu. Stosujemy różne mieszanki aby dostarczyć skórze wszystkiego co potrzebuje. Bardzo skuteczne w leczeniu łysienia androgennego jest osocze bogatopłytkowe: PRP. Stosujemy je naprzemiennie z witaminami i mikrolelementami. Po zakończonej kuracji podstawowej (min. 3 miesiące) zalecamy zastosowanie preparatu dr Cyj, wypełniacza do włosów zawierającego peptydy biomimetyczne. Jego skuteczność jest nie tylko potwierdzona badaniami klinicznymi, ale też obserwacjami pacjentów.

Przykładowa terapia w przypadku łysienia androgennego u kobiet i mężczyzn:Proszę pamiętać, że leczenie łysienia jest długotrwałe i żmudne. Terapia musi trwać około 6 miesięcy, abyśmy zobaczyli odrost włosa i zagęszczenie. Nie bedziemy mieli efektu po jednym zabiegu, nalezy uzbroić się w cierpliwość.  


 •   1 tydzień - zabieg mezoterapia
 •   2 tydzień - zabieg osocze
 •   3 tydzień - zabieg mezoterapia
 •   4 tydzień - zabieg osocze
 •   6 tydzień - zabieg mezoterapia
 •   8 tydzień - zabieg osocze
 • 10 tydzień - zabieg mezoterapia
 • 12 tydzień - dr Cyj- I
 • 14 tydzień - dr Cyj- II
 • 16 tydzień - dr Cyj- III
 • 20 tydzień - dr Cyj- IV

 

 

 

 

 

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com