Pacjentki korzystające z zabiegów medycyny estetycznej bardzo dobrze znają zabieg osoczem bogatopłytkowym zwany „ eliksirem młodości”. W trakcie zabiegu, lekarz wstrzykuje pacjentkom ich własne osocze w celu odmłodzenia skóry twarzy, przywrócenie skórze zdrowego wyglądu. Moda na zdrowy styl życia, produkty ekologiczne jest teraz bardzo trendy. "Zielone" zabieg  "anti-aginig" wpisują się w ten nurt, są najnowszym trendem przeciwko starzeniu się organizmu.

  

osocze bogatopłytkowe warszawa   osocze bogatopłytkowe warszawa   

Znakomita odnowa skóry i redukcja zmarszczek

Moje stałe pacjentki wiedzą, że nie ma na rynku lepszego zabiegu odnowy skóry, niż osocze bogatopłytkowe. Żadne laboratorium na świecie nie jest w stanie zaproponować preparatu tak bogatym składzie, inteligentnie rozpoznającego receptory na komórkach skóry, nie powodującego alergii i działań niepożądanych. O zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego możecie Państwo przeczytać na wielu stronach internetowych, niestety zapominają one o autorce tego odkrycia prof. Ritcie Levi Montalcini. 

Rita Levi Montalcin

 

W 1986 roku prof. Rita Levi Montalcini została uhonorowana nagrodą Nobla za odkrycie tzw. czynnika wzrostu nerwu (NGF), pobudzający wzrost komórek nerwowych. Analogiczne czynniki wzrostu zostały później wyodrębnione z płytek krwi i nazwane „płytkowymi czynnikami wzrostu”. Profesor Rita Levi Montalcini stworzyła podwaliny zabiegu nazywanego "eliksirem młoddości". 

W 1986 roku nikt jeszcze nie zdawał sobie sprawy, że substancje te zawojują współczesną medycynę i będą stosowane w każdej specjalizacji. Kochają je chirurdzy i ortopedzi, bo przyspieszają gojenie się kości, mięśni, stosują je stomatolodzy, bo przyspiesza leczenie przewlekłych stanów zapalnych. Hołubią je także dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej, bo pomagają w leczeniu blizn, oparzeń, odmładzają skórę.

30.12.2013 roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci prof. Rity Levi Montalcini i ten teks jest małym hołdem dla niej. Rita urodziła się w rodzinie intelektualistów w Turynie w 1909 r. Postanowiła studiować medycynę, mimo że jej ojciec uważał, że kobiety nie powinny poświęcać się pracy zawodowej. Studia ukończyła w 1936 r. z najwyższym wyróżnieniem, a następnie zrobiła specjalizację z neurologii i psychiatrii.

Rita była żydówka,a ówczesne przepisy rasowa zabraniały Żydom uczęszczania na włoskie uniwersytety, dlatego wiosną 1940 r. Rita odeszła z uniwersytetu i uciekła do Turynu. Przy pomocy swego brata, Gino, urządziła we własnej sypialni niewielkie tajne laboratorium. Tam właśnie — zainspirowana publikacjami niemieckiego embriologa Viktora Hamburgera (urodzonego w Kamiennej Górze) — rozpoczęła badania.Przy użyciu własnoręcznie wyrabianych narzędzi, igieł, nitek i innych ogólnie dostępnych przedmiotów pracowała na kupowanych u sąsiadów zapłodnionych jajach kurzych, które — po wypreparowaniu zarodków potrzebnych do pracy badawczej — wykorzystywała w kuchni. W tych prymitywnych warunkach potwierdziła szereg teorii neurobiologicznych.

Jej praca była imponująca i tuż po wojnie została zaproszona do jej kontynuowania na Washington University w St. Louis. Tam pracowała do 1958 roku, gdzie uzyskała tytuł Profesora. 

 W 1948 r. profesor odkryła nowotwór u myszy, który potrafił intensywnie pobudzać wzrost włókien nerwowych w zarodkach kurzych. Wraz z biochemikiem Stanleyem Cohenem wyizolowała czynniki będące odpowiedzialne za ten rozwój. Dodatkowe prace badawcze udowodniły, że czynniki te można pozyskiwać również z krwi ludzkiej, znajdują się one powierzchni płytek krwi. Substancje podane do tkanek znacznie przyspieszają ich gojenie.

Od 1948 roku do dziś minęło ponad 60 lat, każdy wynalazek ewoluuje, znajdujemy dla niego nowe zastosowania. Tak też jest z czynnikami wzrostu zlokalizowanymi na płytkach krwi. Ja często stosuję je w oparzeniach termicznych różnego pochodzenia: zarówno w oparzeniach wrzątkiem, ale również, jako terapię przyspieszającą gojenie po zabiegach laserowych. 

 

Zabiegi polecane na jesień i zimę

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa, Praga Południe

Telefon: +48 785 17 08 71